Pagājušā gada izskaņā zaudējot gan Skotu Veilandu, gan leģendārās rokgrupas Motorhead līderi Lemiju, mums pat prātā neienāca, kādu izkaptes triecienu vilni mūzikā mums atnesīs 2016.gada pirmais mēnesis. Tikmēr priecīgākās ziņās – savam hedlainera gadam iesildījās Kanjē Vests, Rianna ar ar jaunāko albumu iezīmēja jaunu tendenci albumu izdošanā, bet divas grupas paziņoja par atgriešanos uz skatuves.

JANVĀRA MŪZIKAS ZIŅU TOP 5:

  1. 10.janvārī tika sadalītas ikgadējās Golden Globe jeb Zelta Globusa balvas kinematogrāfijā. Tradicionāli pie statuetēm tiek arī filmās izmantotās mūzikas autori, un šogad galveno balvu mājās aizveda kino mūzikas ikona Ennio Morikone par skaņu celiņu Kventina Tarantino filmai “The Hateful Eight”, savukārt labākās dziesmas tituls tika Semam Smitam par dziesmu “Writing’s On the Wall” no bondiādes filmas “Spectre”.
  1. Savu kārtējo šovu jau gada sākumā sāka vērpt Kanjē Vests. Vispirms viņš nomainīja sava gaidāmā albuma iepriekš izziņoto nosaukumu no “So Help Me God” uz “SWISH”, kā arī nosauca izdošanas datumu – 11.februāri, pie reizes publiskojot divas izcilas dziesmas – “Real Friends” un “No More Parties In LA”. Tikai pāris nedēļas vēlāk ar twitter starpniecību viņš pavēstīja, ka albumu tomēr sauks “WAVES”, turklāt tas nebūšot “gada albums”, bet gan “mūža albums”.
  1. 27.janvārī savu astoto studijas albumu izdeva popmūzikas superzvaigzne Rihanna. Pats par sevi šis fakts, protams, nebūtu nekas īpašs, taču tas aizsāka vēlāk 2016.gadā ļoti populāru tendenci – izdot albumus pēkšņi, iepriekš neizziņojot to izdošanas datumus. Tā vai līdzīgi vēlāk rīkojās gan Bejonsē, gan Džeimss Bleiks, gan Frenks Oušens, gan vēl citi. Turklāt albums “ANTI” tika piedāvāts bezmaksas lejupielādei visiem Samsung klientiem, kuri nopirka tiesības uz miljons albuma mp3 eksemplāriem. Tādējādi šīs lejupielādes tika skaitītas pie oficiālajiem datiem, kas nosaka gan topus, gan piešķir platīna/zelta apbalvojumus. Rihanna jau pirmajā nedēļā tika gan pie platīna, gan 1.vietas Billboard topā. Jautājums – cik tas ir godīgi un vērā ņemami?
  1. Lai arī janvāri aizēnoja vairāku mūziķu nāves (skatīt 1.vietu), bija arī patīkami pārsteigumi. Par atkalapvienošanos paziņoja uzreiz vairākas grupas. Vispirms pašā gada pirmajā dienā jau iepriekš izskanējušās baumas par apvienošanos vairākiem koncertiem apstiprināja LCD Soundsystem, kas turklāt solīja arī jaunu albumu, ko gan 2016.gadā tā arī nesagaidījām. Savukārt dažas dienas vēlāk klasiskā sastāva reanimēšanu 2016.gada koncertturnejai apstiprināja arī Guns N’ Roses. Abas grupas uzstājās arī lielākajā ASV festivālā – Coachella. Gada beigās Guns N’ Roses izziņoja arī Eiropas turneju, tādējādi arī Latvijas faniem dodot iespēju piepildīt senu sapni.
  1. Viss janvāris (un ne tikai) pagāja Deivida Bovija zīmē. Savā dzimšanas dienā (8.janvārī) izdevis jaunu albumu, trīs dienas vēlāk 69 gadu vecumā viens no ietekmīgākajiem un leģendārākajiem britu mūziķiem šķirās no dzīves, zaudējot, kā vēlāk izrādījās, rūpīgi slēpto cīņu ar vēzi. Tā rezultātā pilnīgi citu kontekstu ieguva arī albums, ko tikai pēc tam sapratām kā acīmredzamu atvadu vēstuli. Tādējādi arī savas dzīves finišu Bovijs izvērta par izrādi – šoreiz gan ļoti skumju. Zīmīgi, ka 10 mēnešus vēlāk gandrīz identisku „triku” izspēlēs Leonards Koens…

Taču janvārī mūs atstāja vēl vesela plejāde slavenu mūziķu. 18.janvārī 67 gadu vecumā nomira The Eagles ģitārists Glens Frejs (dažādu slimību komplikācijas), 23.janvārī – Rainbow un Dio basģitārists Džimijs Beins (68, plaušu vēzis), 26.janvārī – slavenās dziesmas „Wonderful Life” autors Black jeb Kolins Vernkombs (53, autoavārija), bet 28.janvārī Jefferson Airplane ģitārists un dziedātājs Pols Kantners (74, sirdstrieka).

Advertisements