Pēc emociju pārpildītajiem gada pirmajiem diviem mēnešiem marts bija krietni mierīgāks, lai arī šeit neiztika bez divu mūzikas leģendu aiziešanas viņsaulē.

 

MARTA MŪZIKAS ZIŅU TOP:

3. Pašā marta sākumā par darbības pārtraukšanu paziņoja tikai divus albumus (abus ļoti veiksmīgus!) izdevušais duets Majical Cloudz. „Pēdējo mēnešu laikā mēs ar Metu nolēmām, ka „Are You Alone?” būs pēdējais Majical Cloudz albums. Pēc nelielas turnejas mēs katrs pievērsīsimies citiem projektiem,” bija rakstīts Devona Velša paziņojumā Tumblr. Turpat arī minēts, ka Mets Oto turpmāk darbosies savā projektā Dahlia un komponēs skaņu celiņus filmām, savukārt pats Devons Velšs turpinās solo karjeru. Maijā viņš patiesi izdeva mini albumu jeb, kā pats to nodēvēja, „mazu izlasi ar dziesmām, kas tapušas pēdējo divu gadu laikā” – „ Down The Mountain”.

 

2. Austrālijā martā tiek pasniegta ikgadējā Australian Music Prize, ko var dēvēt par ķenguru zemes ekvivalentu britu Mercury Prize vai, ja gribat, latviešu Austras Balvai. Šogad balvu un 30 000 Austrālijas dolāru par labāko albumu ieguva Kortnija Bārneta par „Sometimes I Sit and Think and Sometimes I Just Sit”, pārspējot Tame Impala. „Es mazliet nervozēju, jo nekad neesmu rokās turējusi čeku par tik lielu summu,” savā pateicības runā pieminēja Kortnija. Interesanti, ka šī bija jau trešā reize, kad Tame Impala ir nominēti, bet AMP neiegūst.

 

1. Kārtējais 2016.gada mēnesis – kārtējo mūzikas leģendu nāves. Martā 90 gadu vecumā mūs atstāja producents un par „piekto bītlu” dēvētais sers Džordžs Mārtins. Tieši viņš 60’to gadu sākumā The Beatles izgādāja pirmo ierakstu līgumu un pats producēja gandrīz visus grupas ierakstus. Tāpat savas karjeras laikā Mārtins bija strādājis ar tādām zvaigznēm kā Keitu Bušu, Selīnu Dionu, Eltonu Džonu, Džefu Beku un daudziem citiem.

Tikai dažas dienas vēlāk 71 gada vecumā nomira vēl viena mūzikas ikona – Kīts Emersons no slavenā trio Emerson, Lake & Palmer. Vēlāk atklājās, ka sirmais mūziķis ir izdarījis pašnāvību nošaujoties. Viņš jau ilgstoši cieta no sirdskaišu problēmām un depresijas, ko mēģinājis kliedēt ar pastiprinātu alkohola lietošanu. Emersons savu karjeru sāka 60’to gadu britu prog-rock apvienībā The Nice. 1970.gadā taustiņnieks to pameta, lai pievienotos Gregam Leikam un Karlam Palmeram supergrupā Emerson, Lake & Palmer. Diemžēl vēlāk decembrī viņam tai saulē pievienosies arī trijotnes solists Gregs Leiks.

Tikmēr citās ziņās – marta vidū Prinss paziņoja, ka rakstot savu autobiogrāfiju, kas būšot pirmā paša Prinsa rakstītā grāmata. To saukšot „The Beautiful Ones” un tā tikšot izdota 2017.gada rudenī. Vai arī netiks…

Advertisements