A-LIST: Nackt – Rising Tide [100% Silk]
(from f/c compilation “Sensate Silk”, out January 27th)

Elektroniskās mūzikas producents Džonijs Igazs jeb Nackt bija viens no 36 cilvēkiem, kurš gāja bojā traģiskajā ugunsgrēkā Oklendā pagājušā gada nogalē, par ko #MūzikasSirds rakstīja Decembra apskatā. Viņam bija 34 gadi un tikai viens izdots albums leibla 100% Silk paspārnē.

Igazs uzaudzis Sanfrancisko, kur jau ļoti agri sācis aizrauties ar mūziku un arī spēlējis džeza saksofonu. Vispirms aizraušanās bijusi soul/funk mūzika, kuras plates viņš kolekcionējis, pēc tam jau hip-hops, kad pienāca vecums arī pašam spēlēt pirmajās ballītēs. Savukārt kā producents Nackt pārstāvēja Kalifornijas techno/house/acid mūzikas scēnu.

Pirms pusotra gada 100% Silk izdeva burvīgu elektroniskās mūzikas kompilāciju “Sunset Silk”, kam mēneša beigās pievienosies turpinājums – “Sensate Silk”. Tajā būs iekļauts iepriekš neizdots Nackt skaņdarbs “Rising Tide”. Tas ir sapņains, vietām pat nedaudz transīgs acid-house gabals ar viscaur elpojošiem klasiskajiem Roland bungu mašīnu ritmiem un sintezatoru pīkstoņām.

Ņemot vērā, ka paša Nackt bandcamp lapā ir gana daudz singlu, es ceru, ka 100% Silk varētu izdot kādu viņa kompilāciju. Katrā ziņā “Rising Tide” liecina ne tikai par talantu, bet arī lielu mīlestību pret house klasiku.

Pats sirdi plosošākais? Lūk, kas ir palicis nu jau kā pēdējais Nackt ieraksts bandcamp pie skaņdarba “Scheherazade“: “I have wanted to kill myself a hundred times, but somehow I am still in love with life. This ridiculous weakness is perhaps one of our more stupid melancholy propensities, for is there anything more stupid than to be eager to go on carrying a burden which one would gladly throw away, to loathe one’s very being and yet to hold it fast, to fondle the snake that devours us until it has eaten our hearts away?

Advertisements