A-LIST: Sarah P. – Berlin During Winter [EraseRestart]
(from f/c LP “Who Am I”, out May 12th)

Kopš Sāra Psalti jeb Sarah P. pameta grieķu lielisko duetu Keep Shelly In Atehns 2014.gadā, par viņu nekas daudz nebija dzirdēts. AMGmusic pēdējoreiz Sāru atzīmēja A-LISTē tā paša gada martā, kad kopīgā projektā Fina Fisken ar vācu producentu Hior Chronik viņa izdeva singlu “Save The Day”.

Pēdējos gadus pavadījusi Berlīnē, izdevusi vienu EP un divus singlus, Sāra beidzot ir izsludinājusi savu debijas albumu ar Valda Zatlera cienīgo nosaukumu “Who Am I” (tas tiks izdots maijā uz viņas pašas leibla Erase/Restart), un šobrīd publiskots tā pirmais singls “Berlin During Winter”. Sarah P.  gan savā mājaslapā raksta, ka “Berlin During Winter” nevajadzētu uztvert kā albumu visraksturojošāko dziesmu, patiesībā tā būšot plates pašā noslēgumā.

No visa, kas līdz šim dzirdēts gan no Sāras, gan arī no jaunā Keep Shelly In Athens, “Berlin During Winter” izklausās visvairāk pēc tām lieliskajām un Grieķijai netipiski aukstajām emocijām, kuras mēs dzirdējām pašā Keep Shelly In Athens sākumā 2011.gadā. Skaņdarbs ir izteikti minimāls, stiklains un repetitīvs. Turklāt lirsiskā ziņā “Berlin During Winter” nav tikai ceļvedis pa aukstām Berlīnes ielām, bet ari stāsts par – jā, uzminēji! – depresiju.

Interesanti, ka šajā gadījumā pat nav vajadzības ķidāt dziesmas tekstu, jo ļoti pietiek ar tās videoklipu. Tajā Sāra P. ir izvēlējusies vienkārši sakombinēt no arhīviem pieejamus video materiālus no Pirmā pasaules kara. Izklausās visnotaļ banāli, taču kopā ar dziesmu un Sāras vietām šķietami uzspēlēto dziedājumu/deklamējumu tas iedarbojas visnotaļ paralizējoši.

Advertisements