A-LIST: Sampha – (No One Knows Me) Like The Piano [Young Turks]
(from f/c LP “Process”, out February 3rd)

Šķiet gandrīz vai neticami, ka februāra sākumā gaidāmais ieraksts “Process” būs Sampha debijas albums! Britu mūziķis Samfa Sisejs mūzikas sekotājiem ir pazīstams jau no šīs dekādes sākuma, kad viņš bija neoficiāls SBTRKT solists, piedaloties vairākos SBTRKT singlos un tādējādi arī paciemojoties festivālā Positivus 2012.gadā (es gan tajā vakarā… saslimu ar gripu pēc vētrainās iepriekšējās nakts un uzstāšanos neredzēju, bet neliels fragments ir aplūkojams šeit).

Sekojošajos gados Sampha ir gan izdevis divus savus solo EP, gan sastrādājies ar veselu plejādi elektroniskās un r’n’b mūzikas zvaigžņu – Džesiju Vēru, Dreiku, Katy B, Kanjē Vestu un galu galā piedaloties arī pērnā gada izcilajā Solānžas singlā “Don’t Touch My Hair”.

Jau pērn izlaidis pirmos divus singlus no gaidāmā albuma, šī gada sākumā Sampha nācis klajā ar trešo un pagaidām visskaistāko no singliem. “(No One Knows Me) Like The Piano” ir aizkustinoša balāde un veltījums. Veltījums gan mūzikas instrumentam – klavierēm, kuras Sampha pazinis kopš 3 gadu vecuma un uz kurām sarakstīta lielākā daļa jaunā albuma materiāla, – gan savai mātei, kura pirms nepilna pusotra gada zaudēja cīņā ar vēzi.

Advertisements