A-LIST: Hipstokrātija – Tumšā mēness puse [self-released]
(tba)

Kopš 2013.gada nogales, kad Radio Naba LV Top 10 parādījās mistisks duets Hipstokrātija ar lokālo megahītu “Starp citiem”, ir pagājuši nedaudz vairāk nekā trīs gadi. Relatīva ir atbilde uz jautājumu, cik tas ir liels vai mazs laika periods, taču ar Hipstokrātija tā ir bijusi lēna, taču pārliecinoša un nepārtraukta izaugsme.

Godīgi sakot, es nespēju ātrumā atcerēties vēl vienu latviešu grupu, kas tik konsekventi ar katru nākamo singlu ir gājuši uz priekšu un auguši. Tas noteikti ir pateicoties grupas solistam Kristapam Zirnim, kuru var dēvēt par jaunās paaudzes lielāko sintezatoru un to modulāciju frīku (labā nozīmē!) Latvijā. Tieši skanējuma ziņā Hipstokrātija šobrīd ir pārliecinoši spēcīgākā synth-pop grupa Latvijā.

Riskējot izklausīties pēc ieklemmējušās skaņu plates, “Tumšā mēness puse” es atkal dēvēšu par “pagaidām spēcīgāko Hipstokrātija gabalu viņu karjerā”. Atšķirībā no “Skatiena naktis” (2.vieta #MūzikasSirds Hipstokrātija singlu topā), kas bija izteikti dobjš un uz panikas lēkmju robežas, “Tumšā mēness puse” sintezatora tembri piedāvā diametrāli pretējas emocijas – sentimenta, pat aizkustinājuma (0:53!!) ieskautu mieru.

Ņemam vērā, ka šis seko singlam “Aikāsāp”, un Hipstokrātijas kontā ir vismaz vēl viens fantastisks gabals. Gaidām otro albumu!

Advertisements