A-LIST: Kelly Lee Owens – Anxi (feat. Jenny Hval) [Smalltown Supersound]
(from f/c LP “Kelly Lee Owens”, out March 24th)

Jaunajai britu mūziķei/producentei Kellijai Lī Ouvensai patīk tumša un smagnēja elekroniskā mūzika. Kaut kas starp techno, progressive house un krautrock. Kaut kas, kas perfekti iederētos Skaņu Mežā. Vismaz tādu iespaidu atstāja viņas pērn rudenī izdotais debijas EP “Oleic”. Vairāk 28 gadus jauno un neapšaubāmi talantīgo produenti mēs varēsim iepazīt martā, kad Norvēģijas leibls Smalltown Supersound izdos londonietes debijas albumu.

Ouvensas muzikālās gaitas aizsākās pirms aptuveni četriem gadiem, kad viņa asistēja sava kolēģa Daniela Eiverija albuma “Drone Logic” ierakstā. Vērojot un mācoties no pieredzējušākā Eiverija, Ouvensa guva ļoti vērtīgu pieredzi sev, un tas jau drīz ļāva pašai radīt pirmos gabalus, kuri tūdaļ pat guva arī mūzikas preses atzinību. Pavisam drīz viņas ceļi krustojās arī ar lielisko Norvēģijas mūziķi Dženiju Vēlu – Ouvensa izveidoja remiksu Vēlas singlam “Kingsize”. Tagad pienākusi kārta abām dāmām apmainīties pozīcijām.

Jāatzīst, ka “Anxi” pirmajā pusē Dženijas Vēlas vokāls, kā arī plunkšķošie un vibrējošie sintezatori ļoti atgādina pašas norvēģietes pērnā gada albuma “Blood Bitch” skaņu, taču otrajā daļā ar mehāniskajiem bītiem vadību savā kontrolē jau pilnībā pārņem Ouvensa, atstājot Vēlas vokāla izpausmēm burvīgu fona odziņas vietu.

Advertisements