Suuns – Native Tongue [Secretly Group]
(from compilation “Our First 100 Days”)

Pagājušajā piektdienā pavisam oficiāli par ASV prezidentu kļuva egocentrisks sociopāts. Daudzos štatos notika mītiņi un gājieni, un malā nepalika arī liela daļa mūziķu, kas ienākumus no savām jaunākajām relīzēm ziedoja dažādām bezpeļņas organizācijām, kuru darbība ir klajā pretrunā ar minētā sociopāta “loģiku”. Piemēram, ACLU (Amerikas pilsoņu tiesību aizsardzības apvienība, kas cīnās par elementārākajām cilvēktiesībām), Planned Parenthood (bezpeļņas organizācija, kas aizstāv elementārākās sieviešu tiesības), People’s Climate Movement (kustība, kas vērš uzmanību klimata pārmaiņām) u.c.

Apjomīgākā projekta “Our First 100 Days” autori ir ASV neatkarīgās mūzikas leiblu apvienība Secretly Group. Tā pirmo 100 murgu (lasi – Trampa valdīšanas) dienās piedāvās 100 dziesmas. Katru dienu pa vienai jaunai kompozīcijai no tādiem slaveniem un #MūzikasSirds atbalstītiem mūziķiem kā Mitski, How To Dress Well, The Range, Toro Y Moi, Angel Olsen u.c. Izlasi var iegūt savā rīcībā par ziedojumu, kas nav mazāks par 30 dolāriem, un visi ienākumi tiks ziedoti minētajai ACLU kustībai.

Rakstot šīs rindas, ir publiskotas jau septiņas dziesmas, un pagaidām Mūzikas Sirdi visvairāk ir iepumpējusi Monreālas eksperimentālās rokmūzikas kolektīva Suuns kompozīcija. “Native Tongue” ir eleganti uzbūvēta. Tā iesākas stipri klusināti ar Tomu Jorku atgādinošu Bena Šemija dziedājumu un vieglu elektroniku, līdz pakāpeniski pievienojas ģitāras un bungas, novedot dziesmu līdz katarsei.

Advertisements