Šobrīd, kad atkal esmu iekritis depresijas bedrē un atkal nav spēka klausīties un rakstīt par jauno, kaut kā piespiedu sevi vismaz pirmoreiz trijās dienās izlīst no gultas un ieiet dušā (sorry), kā arī beidzot noklausīties visu pērnā gada sasūtīto latviešu mūziku. To man radio priekšnieki speciāli atsūtīja DJ setam, kurā bija paredzēts atskaņot aizvadītā gada labāko no Nabas materiāla. Laikam jau lieki piebilst, ka tieši tos CD, kuros biju ierakstījis šo materiālu, konkrētajā vakarā pionieru atskaņotāji neņēma pretī. Bet, hey. That’s the story of my life.

Lai nu kā, bet radās spontāna ideja sakārtot šīs dziesmas TOP 10 pēc saviem ieskatiem (ir man tāds niķis kopš… kāda 1993.gada).

Uzreiz piebildīšu, ka šis tops ir balstīts tikai uz tām dziesmām, kas 2016.gadā pabija Radio Naba Top 100. Tādējādi, piemēram, te nav viena no lieliskākajām pēdējo gadu popmūzikas dziesmām – Rīgas Možu “Skaisti Zēni Būtu Neglītas Meitenes”. Un vēl šis tas.

Arī apraksti īpaši garie nebūs, jo man nav spēka gūglēt. Tikai pēc atmiņas un šī brīža emocijām. Iekavās norādīta vieta Radio Naba Gada Top 100.

 

10.Ansamblis Manta – Eva Eva (15.v.)

Ja nekļūdos, vienīgais Šubrovska jaunā projekta singls pērn, sekojot 2014.gada lieliskajam debijas ierakstam. Jau atkal dziesmas nagla ir perfektā analogo sintu un bungmašīnas kombinācija, kuru meklē treka vidū.

09.Imants Daksis – Ir baigi apjaust ka esi šeit (73.v.)

Tikai gadu par mani vecākais Imants Aurora Daksis ir viens no lielākajiem veterāniem šajā Top 10. Gribētu teikt, ka tas nav tāpēc, ka es būtu ļoti vecs, bet tāpēc, ka Imants ir bijis tik ražīgs un ir tik talantīgs. Visticamāk, Imants ar šo dziesmu ir domājis, par ko citu, bet arī man šķiet, ka 2017.gadā ir “baigi apjaust, ka esi šeit”.

08.Židrūns – Varat cerēt (3.v.)

Ne tuvu tik bagāta diskogrāfija, bet būtībā arīdzan veterāni Latvijas rokmūzikā, kas vismaz mani – skeptiķi pret pieredzes bagātiem rokmūziķiem – ļoti patīkami pārsteidza ar savu trešo studijas albumu “Un tas, ko nevar nest”. “Mūsu nākotne nenāks / Varat cerēt / Bet nenāks”. Ļoti jauka bija iepazīšanās ar daļu no grupas ievadā minētajā Nabaklab pasākumā.

07.Vientuļš bet neglīts – Uz pieres (91.v.)

Vieni no diviem šā Top 10 izpildītājiem, par kuriem es nezinu faktiski neko. Bandcamp vietnē uzrādīts, ka pieejami divi albumi, kas abi izdoti pērn ar sešu mēnešu distanci. Pat neņemot vērā lielisko grupas nosaukumu, “Uz pieres” ar 90’to grandžīgo alt-rok skanējumu aizskar visvairāk no 2016.gada rokmūzikas dziesmām.

06.Armands un Jacques of S’T’A – Sarkana tablete, zila tablete (63.v.)

Vēl vieni veterāni topā. Armands un Žaks joprojām māk izteikties skarbi, pat parupji, bet saglabājot inteliģenci un trāpīgumu. Es gan joprojām gribētu zināt, vai ar sarkano tableti ir domāts lexotanil, bet zilo – extasy. Ja tā, tad vēl papildus žetons.

05.TV Maskava – Matemātiķis (56.v.)

Latvijā radīts acid-house. Ar to principā #mūzikassirds jau pietiktu. Bet šeit papildus sapņainam skābumam ir arī lielisks Visjaunākā Rīgas teātra avangarda literatūras pienesums, kas kopējo ainavu padara pat nedaudz sirreālu.

04.Āres – Es Gribu Dejot (69.v.)

Otri mākslinieki šajā topā, par kuriem praktiski neko nezinu. Šobrīd “uz sitiena” un bez gūgles palīdzības pat neatminu, no kuras Padomju laikā tapušas latviešu kinolentes ir ņemts ievada sempls. Bet skaņas ziņā šis salacgrīviešu (?) gabals ļoti atgādina labāko no kvarteta Kasetes gabaliem. Tikai melanholijas līmenis ir krietni padziļinātāks. Skaisti.

03.UP – Princese (9.v.)

BY FAR izcilākais skaņdarbs no pērn izdotās izlases “Pretējības” ar Aspazijas vārdiem. Par slavenās dzejnieces talantu tā kā nevajadzētu vairs būt šaubām, bet pārsteigums ir Agneses Uplejas un Kaspara Ansona spēja to ietērpt tik minimāli skaistās, aizkustinošās sintezatoru drānās. Gada synth-pop skaņdarbs.

02.Juris Simanovičs – Dj Grēks (34.v.)

Singls (un pat ne labākais!) no šobrīd Latvijā izcilākā dziesmu teksta autora un pērnā gada izcilākā Latvijā tapušā albuma.

01.Gatis Ziema un Karaliskā dekadence – Maskava (19.v.)

Singls (turklāt labākais!) no šobrīd Latvijā izcilākā mūzikas/kompozīciju autora.

Advertisements