A-LIST: Bērnības Milicija – Brilles [self-released]
(released as a single on January 9th)

Godīgi atzīšos, ka tikai nesen pirmoreiz no A-Z noklausījos Jura Simanoviča 2012.gadā izdoto (un vēl senāk tapināto) debijas albumu “Riperogrāfija”. Tas gan man neatnesa pārsteigumu un skan tieši tā, kā biju iztēlojies, – skaisti, savdabīgi, bet krietni amatieriski, ja salīdzina ar izcilo pērnā gada plati “Kā samierināties ar savu nenozīmību” (1.vieta MūzikasSirds 2016.gada LV Albumu Topā).

Šajā albumā atrodama arī dziesma “Brilles”, kas nu ir uzlabota kopā ar Jura grupu Bērnības Milicija. “Šī ir Bērnības milicijas versija par to, kā šai dziesmai patiesībā būtu jāskan,” rakstīts atsūtītajā relīzē, un man atliek tikai piekrist. Vienīgais, kas mazliet pietrūkst no oriģināla ir vietām fonā dzirdamais MūzikasSirds glorificētā, bet nekad vēl dzīvē nesatiktā Simona Krasta unikālais falsets. Visādi citādi salīdzināt ŠĪS brilles ar vecajām brillēm ir tas pats, kas salīdzināt skici ar gleznu.

Un atkal teksts… Vienkārši nestrīdēsimies un vienosimies, ka Juris Simanovičs ir šobrīd labākais dziesmu vārdu autors Latvijā, labi?

Advertisements