A-LIST: The Magnetic Fields – ’83 Foxx And I [Nonesuch]
(from f/c LP “50 Song Memoir”, out March 10th)

Stīvena Merita kūrētais amerikāņu kolektīvs The Magnetic Fields pēc piecu gadu pauzes martā atgriezīsies ar jaunu, pēc skaita vienpadsmito ierakstu. Tas būs visai unikāls darbs nevis tāpēc, ka sastāvēs no piecām daļām un tajā kopā būs piecdesmit kompozīciju, bet tāpēc ka katra no šīm 50 dziesmām būs stāsts par vienu no 50 Merita dzīves gadiem. Jāpiebilst, ka pirmajiem 50, jo tieši šodien Stīvenam aprit 52!

Jaunākais singls, kā jau to norāda nosaukums, būs iekļauts trešajā daļā un atsauksies uz 1983.gadu. “Foxx and I / Backstage at Kentucky ball / Not like rockstars and all / Why would we want to leave?” dziesmas beigu daļā savu pirms-mūziķa karjeru atminas Merits.

Merits gan nav lineārs stāstnieks kā, piemēram, Marks Kozeleks un arī šeit galveno noskaņu rada ar oldskūlīgo VHS videoklipu un Ariel Pink daiļradi atgādinošu muzikālo motīvu, kurš ir šī gabala lielākā veiksmes atslēga. Tas ir astoņdesmit-iski sintētisks, taču vienlaikus izteikti amatierisks, ieturēts lo-fi manierē. Nu gluži kā astoņpadsmitgadīgam jaunietim Kentuki ballē 1983.gadā pienāktos.

Advertisements