A-LIST: Lil Peep & Lil Tracy – WitchBlades [Gothboiclique]
(from mixtape “Castles II”, released on February 10th)

Kad es mācījos pamatskolā, starp maniem vienaudžiem bija gana populārs trīsburtu mūzikas žanrs emo jeb ēmō, kā man to patika dēvēt. Tās lielākoties bija grupas, kas centās izklausīties pēc rokmūziķiem. Tagad man ir žēl, ka man šobrīd nav 16 (vai mazāk) gadu, jo nupat ēmō sāk ieņemt daudz interesantākus vaibstus.

Par jaunā “emo nākotni” dēvētais amerikāņu puisis Gustavs Āls jeb Lil Peep nudien ir kolorīta personība savos 20 gados. Krāsoti, balināti, atkal krāsoti mati, saplēstas džinsas, adīti džemperi un/vai hokeja krekli un notetovēta seja ir ārējās izpausmes, kas, protams, pamanāmas visuzkrītošāk. Taču par visu šo tīņiem raksturīgo izrādīšanos daudz interesantāka ir viņa mūzika, kuru tiešām grūti ielikt kādā no jau esošajiem žanriem. Hip-hopa bīti, acid/house raksturīgas cilpas un sempli, vietām arī ģitāras, repošana mijas ar fatāliem dziedājumiem… Taču visu kopā notur tēmas – vientulība, sāpes, depresija, narkotikas, pašnāvība. Vienā vārdā – pašdestruktīvisms.

Savā pēdējā, jau atkal par velti pieejamajā relīzē “Castles II” Lil Peep sadarbojies ar kolēģi Lil Tracy no kopīgās blices GOTHBOICLIQUE. 13 minūšu īsā  miksteipa kulminācija ir “WitchBlades”. Izcilā klavieru daļa, kas sajaukta ar raustīto ritmu, jau tā nopelnītu šim gabalam vietu #mūzikassirds A-LISTē, taču tas, kas visvairāk krīt ausīs un liek sirds stīgām nodrebēt arī pēc n-desmitās klausīšanās reizes, ir abu jauniešu vokālā saspēle. Pieļauju, ka tieši dēļ Lil Tracy piezemētā repa, kas spilgti kontrastē ar kolēģa balsi, Lil Peep to pašu rindiņu (“When I die bury me with all my ice on / When I die bury me without the lights on”) deklamējums šķiet īpaši smeldzīgs un palīgā saucošs.

Switchblades, cocaine
Gothboiclique make a hoe shake
Black fur, black coat
Gothboiclique in the back hoe

Advertisements