A-LIST: Arca – Piel [XL]
(from f/c LP “Arca”, out April 7th)

Vienu rītu sevi pamatīgi uzjautrināju, ielūkojoties kāda krievu mūzikas foruma sadaļā “Arca”, kur tika apspriests producenta jaunākais singls “Piel” no aprīlī gaidāmā trešā studijas albuma “Arca”. Dominējošā noskaņa bija neizpratne un šoks, bet dominējošais viedoklis – “tas džeks ir sagājis sviestā”.

Acīmredzot, rakstītāji bija palaiduši garām Venecuēlā dzimušā un Lielbritānijā dzīvojošā producenta 2015.gada skaņdarbu “Sheep”, kas tika tapināts vienai modes skatei. Tur blakus ierastajām Arca techno/ambient/noise saraustītajām kustībām bija iekļauts arī baznīcas kora dziedājums, kas būtībā bija visefektīgākais šī 17 minūšu garā skaņdarba posms.

Šokējošākais jaunajā singlā, protams, ir tas, ka Alehandro Gersi ir sācis dziedāt. Turklāt tik augstā falsetā, ka tas sasaucas ar opermūziku. Opermūziku, kura apstulbina (šī vārda vislabākajā nozīmē) gan emocionālās noskaņas dēļ, gan arī spalgo skaņu dēļ. Ausīs griezošajām augstajām frekvencēm brīdi vēlāk pievienojas draudošas un ne mazāk apdullinošas zemās. Būs grūti šogad atrast vēl kādu satriecošāku (šī vārda burtiskā nozīmē) gabalu par “Piel”. Tāpat kā būs grūti atrast vēl iespaidīgāku albuma vāciņa noformējumu par augstāk redzamo.

Starp citu, “Piel” spāņu valodā nozīmē “āda”. Un, ja var ticēt interneta komentētājiem, šis gabals arī ir stāsts par “ielīšanu citā ādā” jeb personas transformāciju.

Advertisements