A-LIST: Hipstokrātija – Savas atkarības slēpj cilvēki bez humora izjūtas [self-released]
(published on February 17th)

Kam gan 2017.gadā ir nepieciešami albumi? Visi tāpat mūziku straumē, atsijājot sev tīkamos gabalus un pārlecot pāri sirdi neaizķērušajiem. Topiem? Arīdzan ne, jo albumu topi ir jaunie singlu topi – paskatiet pagājušās nedēļas Lielbritānijas pirktāko singlu sarakstu. Kaut gan nē, labāk to nedariet, man vīkendā šāda ziņkārība maksāja īsu nervu saiešanu grīstē.

Melni jokoju, protams. Albums arī straumēšanas laikmetā ir īpaša vērtība ne tikai mūzikas fanātiķiem, bet arī pašiem mūziķiem. Tas ir gan kā tāds laika nogrieznis, ilustrējot konkrētā posma mūziķu veikumu, formu un noskaņu, gan arī kalpo kā vienots mākslas darbs, kurš nav vērtējams pēc atsevišķu dziesmu punktu saskaitīšanas. Būtu taču jocīgi, piemēram, izraut no grāmatas ārā dažas lapas, jo tās ir mazāk interesantas par pārējām.

Tikmēr mūziķi meklē arvien radošākas iespējas, kā piedāvāt savus ierakstus. Bez iepriekšējas izsludināšanas Hipstokrātija janvārī aizsāka singlu izdošanu katru piektdienu, ko mēs kopīgi nokristījām par #HipstoFridays. “Savas atkarības…” bija ceturtā sērija šajā seriālā un noteikti labākā kopš “Hipnozes”. Sintezatori un bass ļoti atsit grupas debijas albuma un tam sekojošā EP skaņu, bet muzikāli šeit atkal turpinās izaugsme ar gandrīz vai riebīgi pielīpošu melodiju piedziedājumā.

Mana nevainība ir relatīva / Tik ciešs un nevainīgs ir miegs / Nesatricināms miers / Ir viens no nelaimes iemesliem”.

Un, starp mums runājot! Savas atkarības, kā arī vājības tiešām slēpj tikai cilvēki ar pavājāku humora izjūtu.

Advertisements