A-LIST: Arca – Anoche [XL]
(from f/c LP “Arca”, out April 7th)

Tikai nedēļu pēc sava trešā studijas albuma pirmā singla “Piel” publiskošanas un vispārējas elektroniskās mūzikas cienītāju apstulbināšanas Alehandro Gersi jeb Arca laida klajā turpinājumu singla un video “Anoche” izskatā. Tas, pirmkārt, skaidri iezīmēja jaunā talanta iecerēto ceļu. Otrkārt, satrieca emocionālā plāksnē vēl vairāk.

Muzikāli “Anoche” ir visumā ģenētisks dvīņubrālis “Piel”, atskaitot spalgās un apdullinošās skaņas, kas līdz ar to “Anoche” padara par vistuvāko, ko var pēc terminoloģijas dēvēt par dziesmu, Arca karjerā. Taču lielākā atslēga šeit, protams, ir Džesija Kandas režisētais videoklips.

Nesenā intervijā Arca stāstīja, ka neesot ieinteresēts vardarbības atspoguļošanā, bet gan tajā, kas ar indivīdu notiek pēc tam. Tieši tas spilgti izpildīts “Anoche” klipā, kur tikai pēc laiciņa Alehandro redzamas grieztas brūces uz kājas un muguras, kamēr viņš izdejo savdabīgu nāves deju starp guļošiem cilvēkiem. Un 27 gadus jaunā mūziķa balss joprojām pārsteidz. Ne tik ļoti dēļ izpildījuma, cik dēļ tā, ka viņš no mums tik ilgi to ir slēpis. Kā rāda augstāk pieminētā intervija, par to mēs varam pateikties Bjorkai.

Interesanti, ka arī vārdi (“Anoche te añoré / Aunque no te he conocido aún” jeb “pagājušajā naktī tu man pietrūki / lai gan es tevi neesmu saticis”) ļoti sasaucas ar vienu Bjorkas 1995.gada hītu.

Advertisements