A-LIST: Vagabon – Cold Apartment [Father/Daughter]
(from LP “Infinite Worlds”, released on 24/02/17)

Vagabon ir šobrīd 24 gadus vecās bruklinietes Letišas Tamko solo projekts, kas aizsācies aptuveni pirms trim gadiem. Tolaik no Kamerūnas ieceļojusī meitene (ASV viņa ieradās 13 gadu vecumā, dodoties līdzi savai mammai, kas Ņujorkā studēja jurisprudenci) vēl uzstājās vien pāris klausītājiem un, visticamāk, pat nesapņoja par slavas vārdiem, ko prestižāko mūzikas izdevumu kritiķi veltījuši meitenes nupat izdotajam debijas albumam “Inifinte Worlds”.

Albuma absolūtais hailaits ir dziesma “Cold Apartment”, kas, starp citu, krietni citādākā versijā bija iekļauta jau mūziķes 2014.gadā pašizdotajā EP “Persian Garden”.

“Cold Apartment” ir viens no aizkustinošākajiem šī gada muzikālajiem stāstiem par romantiskiem sapņiem, kam nav bijis lemts piepildīties. Vispievilcīgākais (jo cilvēciskākais!) šajā gabalā ir stāstītājas iekšējās pretrunas. Ja pirmajā pantiņā ir melanholiska paškritika “I know it’s my fault / I gave up on everything / And I see you happy / It warms my heart”, tad otrajā jau ir acīmredzams vilšanās un aizvainojuma zemteksts: “We are not the same / But I thought you’d wait / I thought you wait”.

To paspilgtina muzikālais noformējums, kur Tamko tiešām sākotnēji šķiet sentimenta pārņemta meitene, kas ar nostalģiju atceras skaistus brīžus, taču tad uzjundījas atmiņas par to nolādēto balto kleitu mugurā citai (“And we said it’s not the end / But she wore that white dress”), un ieslēdzas krietns greizsirdības un dusmu velniņš. Īpašas uzslavas tieši par bungu ritmu un skaņu. Tās gan ierakstītas ļoti labi, gan kalpo kā tāds pulsa mērītājs dziesmas emocionālajiem viļņiem.

Advertisements