A-LIST: Forest Swords – The Highest Flood [Ninja Tune]
(released as a single on March 7th)

Pēc gandrīz četru gadu klusēšanas pauzes marta sākumā pavisam negaidīti ar jaunu singlu atgriezās britu producents Metjū Bārnss jeb Forest Swords. Tagad jau mēs zinām, ka maijā sekos arī studijas albums “Compassion”, taču vēl pirms mēneša bija tikai šis singls un zīmīte no mūziķa: “”The Highest Flood” ir destilētas vilšanās un cerības, ar kurām esmu saskāries pēdējos 18 mēnešos, strādājot pie jauna materiāla.”

Kopš fantastiskā 2010.gada singla “Rattling Cage” ir bijis grūti Forest Swords ierindot vienā konkrētā elektroniskās mūzikas subžanrā, variējot starp terminiem “post-dubstep”, “grime”, “hypnagogic-pop”, “gothic trip-hop” un kādiem tik vēl ne. Ap 2010.gadu uzradās vesela virkne šādi strādājošu producentu, taču viens no retajiem, kas šo skaņu ir izkopis teju līdz pilnībai un būtībā ar to arī asociējas, ir tieši Forest Swords.

Jaunākajā singlā “The Highest Swords” Bārnss joprojām ietur savu līniju, un skaņdarba melodiskā puse, kā arī lauztie vokāla sempli stipri atgādina viņa lieliskos divus singlus no 2013.gada debijas albuma “Engravings”, taču ir arī atšķirības. Šoreiz Bārnss izklausās vēl vairāk noslīpējis skaņu, padarot to “tīrāku” un arīdzan biedējoši majestātiskāku. Bija vērts gaidīt šos četrus gadus.

Advertisements