A-LIST: Hurray For The Riff Raff – Pa’lante [ATO]
(from LP “The Navigator”, released on 10/03/17)

Puertorikāņu izcelsmes ņujorkietes Alindas Segaras vadītā apvienība Hurray For The Riff Raff darbojas jau aptuveni desmit gadus. Šo gadu laikā ir gan ar pašu spēkiem, gan ar mazītiņu leiblu palīdzību izdoti četri albumi, taču tikai 2014.gada piektais studijas ieraksts “Small Town Heroes”, kas iznāca jau ATO Records paspārnē, atnesa Segaras projektam plašāku uzmanību no mūzikas preses puses un arī visnotaļ augstus novērtējumus.

Vēl lielāku atzinību Hurray For The Riff Raff ir izpelnījušies šobrīd ar savu jaunāko plati “The Navigator” un īpaši ar tā centrālo hītu “Pa’lante”, kura popularitāti ir palīdzējis spēcināt… ASV klauns prezidents Donalds Tramps.

Nepārprotiet, Segaras himniskais svinīgums, ko paspilgtina producenta Pola Batlera lieliskais aranžējums, kā ari atsauces uz saviem senčiem un izcelsmi (gabala vidū pat izmantots Puertoriko dzejnieka Pedro Pjetri dzejoļa “Puerto Rican Obituary” sempls paša rakstnieka lasījumā) “Pa’lante” jebkurā gadījumā izceltu starp šī gada folk/americana singliem. Taču, protams, pēc absurdajiem sienu celšanas solījumiem šis skaņdarbs iegūst papildus nokrāsu. It īpaši jau noslēguma kulminācijā, kur Segara, šķiet, izkliedz ne tikai savas, bet visu brāļu, māsu un līdzīgi jūtošos cilvēku emocijas.

Starp citu, “Pa’lante” ir saīsinājums no spāņu izteiciena “para adelante”, ko latviski varētu tulkot kā “uz priekšu!”. Šeit tas strādā gan tiešā nozīmē, akcentējot dziesmas stāstu, gan arī nedaudz pārnestā – kā dziesmotas revolūcijas sauklis.

Advertisements