A-LIST: Charli XCX – Drugs (feat. Abra) [Asylum]
(from mixtape “Number 1 Angel”, released on 10/03)

Tad mēs visi esam vienojušies, ka tiešām pastāv tāds termins kā “emo-hip-hop”?

Tas, ka manai visdārgākajai 16 gadīgajai jaunkundzei patīk Lil Peep mani izbrīnīja daudz mazāk kā fakts, ka tas ir bijis šī bloga klausītākais pagājušā mēneša gabals, turklāt esmu saņēmis arī pozitīvas atsauksmes no cilvēkiem, kas ikdienā hip-hop vispār nepatērē.

Ieaicinām Charli XCX. Tā pati meitene, kas pirms dažiem gadiem, kad bija tikko izdevusi savu debijas albumu, uzstājās uz t.s. mazās skatuves Positivus Festivālā. Tolaik vēl uz mani neapvainojušais Toms Grēviņš viņu intervēja, vairākkārt (pamatoti!) uzsverot viņas novitātes popmūzikā un vaicājot par mērķiem nākotnē. Diemžēl sekojošais ieraksts “Sucker” apgāza Toma izvirzīto teoriju, un arī pati Čārlija šķita vairāk ieinteresēta čārtu tabulās nekā emocijās.

Savā ziņā to arī apstiprina viņas jaunākais miksteips “Number 1 Angel”, taču blakus ar saharīnu pārsaldinātajām popdziesmām ir arī viens īpaši izceļams gabals.

Visupirms noteikti jāizceļ AG Cook aranžija. PC Music leibla vadītājs ir autors aptuveni trešdaļai no jaunākās Charli XCX relīzes, bet tieši šeit viņš ir atmetis PC Music raksturīgās kompjūterspēļu skaņas un īpaši augstās, pīkstošās frekvences, iemetoties pretējā dīķī – masīvās apakšās. Un tieši tas piestāv “Drugs”, kuras vēstījums ir gana acīmredzams. Nē, šis nav slavinājums TĀM narkotikām, kuras kaut kādu iemeslu dēļ ir aizliegtas. Šī ir metafora daudz bīstamākajām, legālajām – mīlestībai.

Godīgi atzīšos, ka šis bija pēdējais no marta 2017 gabaliem, kas iekļuva Mūzikas SIrds A-Listē, bet… tas ir pārāk lipīgs. Mēs tiešām esam jaunā EMO ērā? Jo šī (atšķirībā no pirmās) man reāli patīk.

Un pat gandrīz nepieminēju Abra, kura šeit piedalījusies ar vies-repu. Viņas pagājušā gada singls “Crybaby” joprojām ir viena no dekādes labākajām popdziesmām!

Advertisements