A-LIST: Drake – Passionfruit [Cash Money]
(from LP “More Life”, released on 18/03/17)

Pagājušajā gadā ar savu albumu “VIEWS” Dreiks, šķiet, uzstādīja visus iespējamos mūzikas straumēšanas rekordus, kādi vien ir iespējami. Pirmajā nedēļā vien albums tika straumēts vairāk nekā 245 miljonus reižu, neskatoties uz to, ka to varēja izdarīt tikai un vienīgi Apple Music. Vēlāk albums kļuva arī par pirmo vēsturē, kura straumēšanas dati pārsniedza vienu miljardu. Turklāt tas viss nemazināja arī pārdošanas apjomus – ASV vien dažādos formātos tika notirgoti vairāk nekā pusotrs miljons ierakstu. Līdzīgi panākumi tika gūti arī Apvienotajā Karalistē.

Tā visa man nebūtu žēl, ja vien… tas nebūtu PĀRLIECINOŠI vājākais Dreika ieraksts – samudžināts, vājprātīgi garš (līdz ar to neizbēgami garlaicīgs) un bez spēcīgiem singliem, ja neskaita, protams, “Hotline Bling”, kurš tika izdots gandrīz gadu iepriekš un albumā būtībā ir kā tāds bonus treks pašā izskaņā.

Godīgi atzīšos: gan VIEWS vājums, gan nepārprotami izvirzītā prioritāte iedzīvoties topu pirmajās vietās (jo vairāk gabalu, jo vairāk strīmu!) manī radīja arvien pastiprinātāku pārliecību, ka no TĀ Dreika, kas dekādes sākumā r’n’b mūziku palīdzēja iznest atkal saulītē, vairs neko spožu nesagaidīsim. Ar prieku tagad varu atzīt, ka esmu kļūdījies!

Martā izdotais “More Life” gan tiek dēvēts par “pleilisti” nevis albumu. Visticamāk, tas skaidrojams ar nesaskaitāmo viesu klātbūtni gan pie mikrofona, gan pie producēšanas pogām. Tāpat arī stilistiski šis ir ļoti krāsains ieraksts, kurā bez r’n’b/hip-hop var dzirdēt gan Dreika iemīļoto dancehall, gan afrobītu, gan pat house mūzikas vaibstus.

Albumā ir vairāki hailaiti (skaistā balāde “4422” kopā ar Sampha, pieminētās house mūzikas gabals “Get It Together” kopā ar Black Coffee un Jorja Smith), bet visizceļamākais noteikti ir “Passionfruit”. Gabalu pat ir grūti ierindot kādā noteiktā plauktā. Vietām dziesma ir dēvēta par “downtempo dancehall”, citur par “pop-r’n’b”. Iespējams, ka tas ir dēļ sākumā ievietotā DJ Moodyman vokāla sempla, bet man šo gribētos dēvēt par “asaru hausu” jeb mūziku, pie kuras dejot, kad gribas raudāt. Samtaini mīksti bīti, perfekti dejošanai piemērots ritms un skumju rotāts Dreika vokāls, kas kopā veido satriecoši skaistu noskaņu.

Advertisements