A-LIST: Kendrick Lamar – The Heart Part 4 [TDE]
(released as a single on March 23rd)

Gada beigās, veidojot hronoloģisko mēnešu apskatu, par aprīli mūzikā varēs droši teikt – tas 2017.gadā pagāja Kendrika Lamāra zīmē. Pirmā nedēļa pagāja, gaidot 7.aprīli, kad cerētā albuma vietā sekoja… albuma izziņošana. Otrajā nedēļā, kā solīts, albums arī nonāca veikalos, un iztika bez pārsteigumiem – Kendriks atkal ienagloja, izdodot nu jau trešo lielisko ierakstu pēc kārtas (ceturto, ja vēl pieskaita pērnā gada kompilāciju “untitled unmastered.”). Turklāt nedēļas pašā izskaņā ar neaizmirstamu uzstāšanos noslēdza Coachella festivālu. Šobrīd, kad rakstu šīs rindas, ir trešās nedēļas sākums, un gandrīz viss, par ko raksta mūzikas prese ir, cik lielisks ir jaunais albums un Kendrika Coachella performance.

Taču viss tomēr sākās vēl martā. Vispirms ielicis savā instagram kontā bildi ar romiešu ciparu IV, 23.martā Lamārs izdeva jaunu singlu “The Heart Part 4”. Kā jau varat noprast pēc nosaukuma, šī ir ceturtā daļa viņa “The Heart” ciklā, kurš aizsākās vēl 2010.gadā, kad par Kendriku zināja vien retais. Līdz šim pēdējā daļa tika izdota neilgi pirms debijas albuma “good kid, m.A.A.d city” iznākšanas. Savukārt šī beidzas ar rindiņu “Y’all got ‘til April the 7th to get y’all shit together”…

Nenoliedzot to, ka jaunais Kendrika albums ir tik tiešām lielisks, un par to dažos vārdos uzrakstīšu tad, kad beidzot šeit parādīsies Aprīļa A-LIST gabali (tur noteikti būs vismaz viens no “DAMN.” skaņdarbiem, ticamāk – divi), “The Heart Part 4” man arī šodien šķiet visspēcīgākais no Kendrika 2017.gada piedāvājumiem.

“The Heart Part 4” būtībā ir dziesma divās daļās. Gabals iesākas visnotaļ relaksētā gaisotnē. Maigi r’n’b bīti, gospelisks sieviešu bekvokāls un ieturēts Kendrika pirmais pantiņš, kas iesākas un noslēdzas ar maigu deklamējumu “Don’t tell a lie on me / And I won’t tell a truth about you”. Taču viss strauji mainās jau pēc brīža, kad šis šķietamais flirtējošais draudiņš nemaz tik flirtējošs vairs nešķiet.

Mazliet iesildījies, jau pēc brīža Kendriks pēkšņi turpina ar noskaldītu “Shut the fuck up! / You sound like the last nigga I know / Might end up like the last niga I know” un vēl pēc tam ar artikulētu un izteiksmīgu “I am THE greatest rapper alive”. Tālāk jau tiek visiem pēc kārtas – sākot ar Donaldu Trampu un beidzot ar vārdā nenosauktiem kolēģiem, kuros mūzikas ASV apskatnieki sazīmē Big Sean un – jo īpaši – Dreiku. Par pēdējo ir visinteresantāk, atkal atceroties to izteiksmīgo “I am THE greatest rapper alive” frāzi un zinot, ka karaļa troni hip-hop/r’n’b žanrā sev ir noskatījis Dreiks (un var lepoties arī ar skaitļiem). Turklāt ļoti zīmīgi, ka Kendriks šo šedevru izdeva tieši nedēļu pēc Dreika jaunā albuma.

“The Heart Par 4” varētu citēt un citēt, jo tur ir pilns ar pērlēm, taču noslēgt šo visu gribas ar īpašu uzslavu Syk Sense, Axlfolie, DJ Dahi un pieredzējušajam The Alchemist. Tieši šie četri kungi ir parūpēušies par perfektu apakšu Kendrika visus nolikšanai pie vietas uzplūdam. No vienas puses bīts ir masīvs un draudīgs, bet no otras – drīzāk tāds biedējoši nopietns, kas palīdz “The Heart Part 4” neizklausīties pēc parasta “diss track”. Lai gan… Kendrika izpildījumā tas nemaz tāds nevarētu būt. Kā jau esmu teicis un teikšu vēl – viņa lirika, vārdu spēle, artikulācija, tehnika ir vienkārši apbrīnojama.

oh yeah, oh yeah,
mo’ cars, mo’ lears, mo’ bars, mo’ peers,
no scars, no fear, fuck y’all, sincere

Advertisements