A-LIST: Perfume Genius – Slip Away [Matador]
(from f/c LP “No Shape”, out May 5th)

Diezgan pamatīgi (un patīkami!) Maiks Hadreass mūs pārsteidza 2014.gadā. Pēc trauslajiem, introvertajiem un alkohola un citu atkarības vielu pamocītajiem pirmajiem diviem Perfume Genius albumiem mūziķis pēkšņi bija pārvērties līdz nepazīšanai savā trešajā albumā “Too Bright”. Tajā Hadreass jau izklausījās pašpārliecināts un ironisks, skaļš un provocējošs.

5.maijā Perfume Genius klausītāju rokās nodos savu ceturto studijas veikumu “No Shape”, kurā mākslinieks atkal ir vēlējies mūs pārsteigt. Vēloties paplašināt skanējumu, Hadreass jauno albumu uzticējis producēt Bleikam Milzam, kas savulaik strādājis ar Fiona Apple, Alabama Shakes un  Lauru Mārlingu (viņas šī gada albumā “Semper Femina”).

Pirmo singlu “Slip Away” pats Hadreass nodēvējis par krustojumu starp mīlestības dziesmu un protesta himnu. Piekrītot tam, es vēlētos vēl piebilst, ka šis ir arī muzikāls sakausējums – starp trauslo Hadreasu un skaļo Hadreasu. “Too Bright” atgādinošas perkusijas kopā ar pirmajos albumos dzirdēto pēc mīlestības alkstošo vokālu (“Oh, ooh / Baby let all them voices slip away-ay-ay-ay”), ko savukārt nomaina pēkšņs bungu sprādziens. Un tas viss tik tiešām ietērpts plašākā, stadioniskākā skanējumā, papildināts ar krāšņu, Endrjū Tomasa Huanga režisētu videoklipu.

Advertisements