JŪLIJA 2017 SINGLU TOP 20

10.Zola Jesus – Soak [Sacred Bones]
(from f/c LP “Okovi”, out September 8th)

Pagaidām emocionāli spēcīgākais no dzirdētajiem diviem singliem no septembrī gaidāmās Zola Jesus jaunās plates “Okovi”. Stāsts, kas rakstīts no sērijveida slepkavas upura, kurš tūdaļ tiks noslīcināts, skatpunkta, ir par atsacīšanos pieņemt likteni arī smagākajos un šķietami bezcerīgākajos dzīves brīžos.

9.Matthew Dear – Modafinil Blues [Ghostly International]
(released as a single on June 29th)

#MūzikasSirds un AMGmusic jau izsenis daudz ieteiktais amerikāņu producents Metjū Diers ir atpakaļ ar jaunu singlu, ko nodēvējis par “modafinila blūzu/skumjām”. Citiem vārdiem – blūzs miegainībai jeb skaņdarbs, ko klausīties pēc labi pavadītas nakts deju placī. Pagaidām nav informācjas, kad varēsim sagaidīt jaunu Diera albumu. Pēdējais datēts ar 2012.gadu…

8.Arcade Fire – Electric Blue [Columbia]
(from f/c LP “Everything Now”, out July 28th)

Tik skarbi, kā nupat, kritiķi pret Arcade Fire nav izturējušies… nekad. Atļaušu Jums pašiem spriest par piekto Kanādas šobrīd varenākās grupas veikumu “Everything Now”, taču viena lieta gan ir neapstrīdama – arī šajā platē ir vismaz pāris lieliski skaņdarbi, un viens no tiem ir Režīnas Šasānas dziedātais “Electric Blue”.

7.Mount Kimbie – Blue Train Lines (feat. King Krule) [Warp]
(from f/c LP “Love What Survives”, out September 8th)

Ārčijs Māršals, manā skatījumā, ir vistalantīgākais un interesantākais no jaunajiem britu t.s. dziesminiekiem. Sācis savu profesionālo karjeru 16 gadu vecumā kā Zoo Kid, jau drīz vien rudais jaunietis nomainīja segvārdu uz King Krule un ģitāras sāka apvienot ar sintezatoriem un bungu mašīnām, aizspēlējoties pat līdz hip-hop žanram ar savu līdz šim pēdējo albumu “A New Place 2 Drown” 2015.gadā. Arī šajā dueta Mount Kimbie singlā “Blue Train Lines” Māršals nospēlē galveno lomu, panākot, ka dziesma izklausās pēc kaut kā pa vidu starp post-dubstepu un post-roku.

6.Mark Barrott – The Pathways Of Our Lives [International Feel]
(to be released as a 12″ vinyl single on July 27th)

Kāda nu mums tā vasara šogad ir sanākusi, tāda nu ir. Neko tur nevar darīt. Taču tas nenozīmē, ka mums tomēr nevajag skaistus skaņu celiņus saulrietu pielietiem vasaras vakariem, un par vislabāko jūlija parūpējās pieredzējušais britu dīdžejs un producents Marks Barots. “The Pathways of Our Lives”, kas pieejams arī 12 collu vinila formātā, izklausās pēc Raimonda Paula, kurš 80 gados būtu beidzot sapratis, ka interesanta aranžija neskādēs melodijai.

5.Jim-E Stack – Moments Noticed [self-released]
(from f/c EP “Jim-ee”, out August 4th)

Kalifornijas producents Jim-E Stack (īstajā vārdā Džeimss Hortons Staks) beidzot nobriedis izdot turpinājumu savam 2014.gada debijas albumam “Tell Me I Belong”. Augusta pašā sākumā gaidāmo EP “Jim-ee” mūziķis ieskandina ar emocionālu pēc-šķiršanās deju zāles balādi “Moments Noticed”, kurā piedalījusies arī popmūzikas zvaigzne Charli XCX (viņas balss gan šoreiz atstāta fona noskaņai). Ja nezina apakšstāstu (Jim-E Stack šo sarakstījis pēc sāpīgas 3 gadu attiecību pārtraukšanas), gabals perfekti noder arī augstāk minētajai vasaras saulrieta romantikai.

4.Kamaiyah – Build You Up [Interscope]
(released as a single on July 7th)

Kamēr mēs joprojām ar lielu nepacietību gaidām amerikāņu mūziķes Kamaijas “īsto” debijas albumu (pērn izdotais, lieliskais “A Good Night in the Ghetto” skaitās miksteips), viņa mūs šomēnes palutināja ar savas neilgās, bet daudzsološās karjeras spēcīgāko gabalu. “Build You Up” ar visu krāšņo videoklipu mūziķe tviterī prezentēja ar vārdiem “TLC ir viena no manām lielākajām ietekmēm”. Un tiešām, neskatoties uz draudīgo sākumu, “Build You Up” izklausās nevis vienkārši pēc saulaina hīta, bet 1993.gada saules apspīdētas r’n’b kompozīcijas ar visām no tā izrietošajām sekām bungmašīnām.

3.KOKOKO! – Tokoliana [ICI]
(released as a single on June 30th)

Tas brīdis, kad arhīvā nav jāskatās – KOKOKO! pavisam noteikti ir pirmā grupa no Kongo Demokrātiskās Republikas, kas parādās #MūzikasSirds (AMGmusic) slejās. Tā ir vairāku bērnības draugu – mākslas mīļotāju – apvienība, par kuru nu uzzinājusi arī pārējā pasaule. Dzīvojot vienā no nabadzīgākajiem KDR galvaspilsētas Kinšasas geto rajoniem, topošie mūziķi vispirms sāka spēlēt uz tā, ko varēja atrast uz ielas – ģitāras ar vienu stīgu, vecas rakstāmmašīnas, kas kalpojusi par bungu mašīnu, tukšām stikla pudelēm u.c.

Līdz par jaunajiem talantiem padzirdēja pieredzējušais un allaž afrikāņu mūziķus atbalstošais franču producents dEbruit. Kopā ar viņu tad nu arī tapis KOKOKO! debijas singles “Tokoliana”. Tas ir iedziedāts lingala valodā, un latviski viscaur skaņdarbā atkārtotā rinda skanētu “Mēs iznīcinām paši sevi / Šeit šajos džungļos /Kā dzīvnieki iznīcina viens otru”. Visnotaļ skaidrs sociāls vēstījums. Savukārt muzikāli šis ir perfekts savienojums starp afrikāņu tradicionālajiem ritmiem un rietumniecisku house mūziku, kas brīžiem pat atgādina kaut ko no 80’to/90’to mijas acid-house scēnas.

2.Plenērs – Slēpties aiz rētām tik labi sanāk [self-released]
(from f/c debut album, due out later this year)

//platform.twitter.com/widgets.js

1.Corbin – Ice Boy [Wedidit]
(released as a single on July 25th)

Par to, ka amerikāņu mūziķis Korbins Smidziks, kas iepriekš izdevis ierakstus kā Spooky Black, bet tagad izmanto savu vecāku doto vārdu, ir… wait for it… hip-hop mākslinieks, es uzzināju pirms 20 minūtēm no vikipēdijas. Kaut gan – ir taču mums arī tāds Lil Peep, kas ir te “reperis”, te “jaunās ēmo paaudzes līderis”, bet vēl citur – “krievu trollis”.

Lai nu kā. Bet pirmais zem sava īstā vārda izdotais Korbina singls – Shlomo un D33J producētais “Ice Boy” – būs, iespējams, visbrutālākā un mazohistiskākā atzīšanās mīlestībā, kādu Tu šogad būsi dzirdējis. Tādas rindiņas kā “If you lose interest, leave me to die / No it wouldn’t be the first time, I won’t mind” un “That night last month you said I was the one / I know you meant it, tell me I’m wrong,” Korbins nevis dzied vai repo, vai deklamē, bet būtībā izmisīgi izkliedz, tādējādi vēl vairāk uzsverot dziesmas galvenā varoņa mentālo stāvokli.

Advertisements