Viss! Atvaļinājums, ja to tā var nosaukt (pārsvarā pildīts ar divreizēju ārstēšanos no depresijas saasinājumiem, debijas portālā Delfi kā koncertu apskatniekam, liela kvantuma mūzikas vērtēšanas un “Mūzikas Sirds” radio raidījuma reanimēšanas), ir beidzies! Turklāt šis gaidāmais rudens solās būt īpaši piepildīts dēļ studiju uzsākšanas Latvijas Universitātes SZF. Taču kaut kā manī ir pārliecība, ka nevis laika trūkums darīs pāri šim blogam, bet gan piespiedu disciplīna tam palīdzēs.

No septembra sākuma viss labākais, kas ir manā rīcībā, maksimāli ātri nonāks arī šeit. Ar vai bez komentāriem vai plašākas analīzes – tas jau nu gan būs atkarīgs no laika iespējām.

Vēl pirms septembra sākšanās gan atskatīsimies arī uz labākajiem augusta singliem. Tam būs veltīts arī šīs piektdienas “Mūzikas Sirds” raidījums Radio Naba. Savukārt šeit zemāk TOP 3 latviešu mūzikas skaņdarbi, kas MS aizķēra visvairāk nu jau gandrīz aizvadītajā mēnesī. Plus vēl viens, kas izdots vēl jūlijā.

 

Anna Pluto – Peaks and Valleys [self-released]
(from f/c new EP, out sometime this year)

Šī gada pavasarī Anna Pluto (īstajā vārdā Anna Širjajeva) ar t.s. “crowfunding” palīdzību lūdza asistēt ar naudiņām iecerēta videoklipa izveidē. To bija paredzēts veidot kopā ar Edinburgā studējošo jauno režisoru Pedro Matosu un citiem asistentiem gaidāmā jaunietes otrā EP skaņdarbam “Peaks and Valleys”. Cilvēki atsaucās, un klips jau jūlija otrajā pusē tika nodots skatītājiem. Jāatzīst tas tiešām sanācis iespaidīgs, savienojot draudīgo Skotijas dabu ar biklo Latvijas meiteni. Pati dziesma, autores vārdiem izsakoties, ir stāsts par “cīņu ar iekšējām bailēm un trauksmi”. Par EP Anna man rakstīja: “Šobrīd ņemos ar jauno EP, iet ļoti lēni, tāpēc atturos no datumu minēšanas, bet ceru to pabeigt rudenī”. Gaidīsim!

 

Tālis un Andris Indāni – uz skolu! [self-released]
(released as a single on August 15th)

Uz skolu! Nu jau pāris gadus, lai gūtu atbalstu savam dārgajam hobijam ar nosaukumu “darboties Radio Naba un rakstīt par mūziku”, es piestrādāju arī kādā izglītības iestādē Jūrmalā. Savukārt pēc 11 gadu pārtraukuma, kā jau minēju ievadā, mācības atsākšu arī pats. Tāpēc 1.septembris mani šogad biedē divtik. Toties prieks dzirdēt, ka šī diena nepavisam nebiedē mazo ķiparu vārdā Tālis. Tieši otrādi, “skolā iet viņam patīk”, un kopā ar slaveno tēti Andri abi radījuši vienu uzmundrinošu pozitīvisma stariņu nezināmā gaidās.

 

Vēstnieks – Tumsa Nāca [self-released]
(from EP “Tumsa Nāca”, released on August 9th)

Par tēviem un dēliem runājot. Projektam “Vēstnieks” “apakšā” ir slavenā komponista Raimonda Macata dēls Rūdolfs. Gana pazīstams džeza mūzikas pasaulē, viņš sevi vēlas pieteikt arī popmūzikā. Nupat izdotā mazalbuma “Tumsa Nāca” lielākais hailaits ir tieši tituldziesma. Tajā starp lo-fi basu sintezatoa skaņām Rūdolfs perfekti balansē starp Bon Iver elektronisku melanholiju un Gas of Latvia industriālismu.

 

Jānis Irbe – Metro [self-released]
(from f/c LP, out sometime this year)

Visbeidzot populārākais Radio Naba gabals, kas vairākas nedēļas ir bijis #1. Interviju ar Jāni Irbi varat noklausīties šeit. Ja slinkums, tad varu pateikt, ka dziesma radusies no reāla stāsta, kad Jānis saticis kādu personu metro, bet… ceļi šķīrušies.

Advertisements