Kā jau rakstīju vakar, februāris singlu jomā ir iesācies ar vērienu. Arī otrajā mēneša nedēļā jaunās dziesmas bira kā no pārpilnības raga. Šoreiz 3 A-LIST gabali un vēl vismaz divi ar potenciālu mēneša izskaņā pievienoties. Parasti no nedēļas singliem cenšos MS fonotēkā atstāt 10, maksimums 12. Šoreiz 14. Visas kompozīcijas noklausāmas zemāk.

MS SINGLU IZLASE 16/02/2018

SOWT/A-LIST: Iceage – Catch It [Matador]
(released as a single on February 12th)

MS iecienītākā Dānijas apvienība ir atpakaļ ar jaunu singlu! Iceage pēdējais albums iznāca 2014.gadā (pat atceros, kā spēlēju no tā dziesmas… radio pieci.lv), tiesa, grupas līderis Eliass Benders Rēnenfelts šo četru gadu starpposmā izdeva vēl divus albumus ar savu otru grupu Marching Church. “Catch It” ir rokenrols visā savā 60’to/70’to psihedēlisma un narkotisma krāšņumā. Sajūta, ka Džims Morisons ir man blakus.

A-LIST: Amen Dunes – Blue Rose [Sacred Bones]
(from f/c LP “Freedom”, out March 30th)

Lai cik tas jocīgi nebūtu, ar Amen Dunes iepazinos nevis 2009.gadā, kad Deimona Makmeihona vadītais kolektīvs izdeva savu debijas plati, vai dažus gadus vēlāk, kad grupa noslēdza līgumu ar slaveno Sacred Bones izdevniecību un laida klajā vēl divus oriģināldarbus, bet gan 2015.gadā ar… kaverversiju. Tā gada sākumā iznāca Amen Dunes kaveru EP “Cowboy Worship”, un tajā bija iekļauta vienkārši FANTASTISKA versija par Tima Baklija 1970.gada “Song to the Siren”, ko es, goda vārds, uzskatu par vienu no visu laiku labākajām kaverversijām mūzikas vēsturē (ironiski, ka šādā topā noteikti būtu arī Tima Baklija dēla Džefa kavers Leonarda Koena “Hallelujah”).

Toreiz visvairāk piesaistīja Makmeihona vokāls, kuram es pat ātrumā nevaru iedomāties kādu salīdzinājumu. Tas attiecīgi ir grupas spēcīgākais trumpis jaunākajā singlā “Blue Rose” no gaidāmā albuma “Freedom”. Taču blakus “kreicenei” ir arī “pīķene” – teicama melodija, aranžija un teksts, kurā Makmeihons runā par savām sarežģītajām attiecībām ar tēvu.

A-LIST: Lauren Auder – These Broken Limbs Again Into One Body [True Panther]
(from f/c EP “Who Carrys’ You”, out March 16th)

Laiks arī nedēļas debitantam. Lorens Oders ir tikai 19 gadus jauns mūziķis, kurš dzimis Francijā, bet šobrīd par mājvietu dēvē Londonu. Pēc mēneša MS tuvais leibls True Panther izdos jaunieša debijas EP “Who Carrys’ You”. Aktuālais singls “These Broken Limbs Again Into One Body” ir stindzinoši salts un gandrīz slimīgi apātisks skaņdarbs ar izcilām apakšām (ritms, fūzētā ģitāra, tāda kā ūdens šalkoņas skaņa) un motīvam lieliski piestāvošu Odera benzodiazepīn-isku vokālu.

Tinashe – Faded Love (feat. Future) [RCA]
(released as a single on February 12th)

Iespējams, ka mēneša spēcīgākais pop/r’n’b hīts arī ir jau klāt! Joprojām nav īstas skaidrības, kad iznāks jau sen solītais Tinashe trešais studijas albums “Joyride”. Tā izdošana ir atlikta jau vismaz gadu, tiesa, nesen kādā intervijā 25 gadus jaunā amerikāņu mūziķe sacījusi, ka nu gan viss esot pabeigts, tālāk jau koncerna RCA stratēģija, kā to visu iepakot un labāk pārdot. Jaunākais singls “Faded Love”, kurā piedalās, bet visai mazu lomu spēlē arī reperis Future, noteikti ir viens no pēdējo vismaz trīs gadu labākajiem mūziķes darbiem. Masīvs, tumšs bīts, lieliska producenta Stargate aranžija un, protams, Tinašes vokāls. Taču visvairāk piedur piedziedājuma raustītais “Love, Luh-luh-luh-luh-love” un noskaņa, kas man nez kāpēc sasaistās ar izcilo Riannas hītu “We Found Love”, lai gan muzikāli abiem gabaliem ir ļoti maz līdzību.

Mr. Fingers – Electron [Alleviated Records]
(from f/c LP “Cerebral Hemispheres”, out April 13th)

Jāatzīst, ka pieciniekā noteikti būtu jābūt vietai jaunajam Beach House singlam, taču… THE LEGEND IS F***ING BACK! Pēc 24 gadu pārtraukuma vienas no visu laiku izcilākajām house mūzikas himnām autors ir atgriezies pie sava 80’to gadu pseidonīma Mr. Fingers. Tas, protams, ir leģendārais Lerijs Hērds. Aprīlī uz sava leibla Alleviated Records viņš izdos jaunu plati, kuru šobrīd ievada singls “Electron”. Ko vēl te piebilst? Ja nu vienīgi – kur nopirkt MDMA? That’s a million-dollar-worth question nowadays in Latvia… 😦

VĒL ŠONEDĒĻ MS IESAKA:

Beach House – Lemon Glow [Sub Pop]
(released as a single on February 15th)

Courtney Barnett – Nameless, Faceless [Mom + Pop]
(from f/c LP “Tell Me How You Really Feel”, out May 18th)

Diplo – Look Back (feat. DRAM) [Mad Decent]
(released as a single on February 15th)

DRINKS – Real Outside [Drag City]
(from f/c LP “Hippo Lite”, out April 20th)

Earth Girl Helen Brown – Language of Love [Empty Cellar]
(from EP “VENUS”, released on February 14th)

Frank Ocean – Moon River [Blonded]
(released as a single on February 14th)

Helena Deland – Take It All [Luminelle]
(from f/c EP “From the Series of Songs “Altogether Unaccompanied” Vol. I & II”, out March 2nd)

Kamaiyah – Hennessy On Ice (feat. Bookie T) [self-released]
(released as a single on February 13th)

Westerman – Confirmation [Blue Flowers]
(released as a single on February 14th)

Advertisements